Kontaktní čočky

cocky kopy

ODMĚŇUJEME ZA VĚRNOST

Nakupujete u nás kontaktní čočky? Nyní od 10.8.2015 se vám to vyplatí ještě víc. Nejen, že jsme snížili ceny u kontaktních čoček firmy Cooper vision, ale navíc při nákupu 3 balení kontaktních čoček této značky dostanete každé čtvrté balení ZDARMA. Sbírejte u nás body. Vyplatí se být věrný.


15942587_1170949323012049_1765413810_o (1)

NOVINKA

Doplnili jsme pro Vás sortiment doplňků ke kontaktním čočkám. Udělejte radost sobě nebo svým blízkým, kteří nosí kontaktní čočky. Vtipná, ale i elegantní pouzdra na kontaktní čočky pro každodenní použití. Vyberte si online nebo přímo na prodejně Panda Optik.


DORUČENÍ DOMŮ ZDARMA

Chcete kontaktní čočky od nás, ale máte to k nám daleko? Nevadí.

Napište nám email info@pandaoptik.cz a my vše zařídíme. Tato služba je v rámci České Republiky pro nákup kontaktních čoček  značky Cooper Vision. Tuto službu zdarma lze využít pouze současně při zadávání objednávky.


NOVÝ CENÍK

Díky našim věrným zákazníkům, kteří u nás pravidelně nakupují, jsme získali od firmy Cooper vision, vyrábějící kontaktní čočky, výhodnější ceny. O tyto nové ceny se chceme s vámi podělit. Buďte nám nadále věrní, pomozte nám získat nové zákazníky a my se vám odvděčíme. Užijte si naše nové ceny. Nyní také každý věrný zákazník má čtvrté balení zdarma.


consumer_marquee_banner_1700x425_r (1)

CO BYSTE MĚLI VĚDĚT O KONTAKTNÍCH ČOČKÁCH

V dnešní době je velké množství kontaktních čoček na trhu. Víte jaké si vybrat? V první řadě byste se měli rozhodnout proč chcete kontaktní čočky nosit. Jestli příležitostně nebo stále. Pro příležitostné nošení např. na společenskou událost nebo sportovní aktivity doporučujeme kontaktní čočky jednodenní. To znamená, že je ráno nasadíte a večer vyhodíte. Odpadá tedy čištění a ukládání čoček do roztoku. Pokud chcete nosit čočky častěji, pak vám doporučíme kontaktní čočky na čtrnáct dní nebo na měsíc. To znamená, že jeden pár kontaktních čoček nosíte po tuto určenou dobu. Po každém vyndání si čočku vyčistíte a uložíte do speciálního roztoku, ve kterém se desinfikuje.


PROČ OBYČEJNÁ VODA ŠKODÍ ČOČKÁM?

Voda, která nám teče z kohoutku kontaktní čočce, jako takové neuškodí, ale může uškodit našim očím. Ve vodě se totiž nachází prvok Akantaméba, který se vyskytuje ve vodě ve volné přírodě a ani chlór ho nedokáže 100% zneškodnit. Pokud si tedy vymyjete vodou pouzdro, může se v něm Akantamébě začít dařit. V létě nebezpečí číhá na každém koupališti, v rybníku i v bazénu. Přes kontaktní čočku si prvoka zanesete do oka, kde je ideální klima pro jeho přežití. Má rád vlhko a teplo. Onemocnění akantamébová keratitida, je provázeno velkou bolestí, nadměrným slzením, otokem víček a křečovitým svíráním víček. Nerozpozná-li se onemocnění hned, může dojít k vaskularizaci rohovky a případně i k jejímu proděravění. Máte-li podezření na toto onemocnění, uschovejte pro lékaře kontaktní čočku nebo pouzdro, ve kterém byla uchovávána a již je nepoužívejte. Léčení je zdlouhavé a probíhá měsíce až roky. Chcete-li se akantamébové keratitidě vyhnout používejte na koupání vždy jednodenní kontaktní čočky, které po použití večer vyhodíte. Druhou možností je speciální peroxidový roztok, který dokáže Akantamébu zahubit a perfektně kontaktní čočky vyčistit.


KONTAKTNÍ ČOČKY NOSTE JEN PO DOBU URČENOU

Stále se nás lidé ptají, proč by nemohli nosit kontaktní čočky déle, než jak je doporučeno výrobcem. Kontaktní čočky se vyrábí z různých materiálů, právě proto jakou dobu mají vydržet. Jednodenní kontaktní čočky jsou z materiálů méně odolných než např. kontaktní čočky 14ti denní. Rozlišují se také podle jejich propustnosti pro kyslík a obsahu vody. Tyto faktory ovlivňují, jak se budou na kontaktní čočce usazovat nečistoty, ty způsobí, že přes kontaktní čočku začne pronikat méně kyslíku a rohovka tím bude ztrácet jednu z možností výživy.

Jelikož rohovka nemá cévy, je vyživována komorovou vodou, slzami a cévami z bělimy. Pokud na oko nasadíte kontaktní čočku, sníží se propustnost kyslíku slznou cestou. Čistá kontaktní čočka sníží propustnost pro kyslík minimálně. Je-li ale déle nošená a zanesená nečistotami sníží se přísun kyslíku znatelněji. Pak rohovka začne vyžadovat více kyslíku a to je špatně. Do rohovky, která je bez cév právě kvůli tomu, aby byla průhledná, začnou prorůstat cévy z bělimy a tím se zhorší kvalita vidění. Léčba znamená dlouhodobě nenosit kontaktní čočky a v horším případě může dojít až k transplantaci rohovky. Aby nedošlo k vaskularizaci rohovky, je třeba dodržovat dobu nošení kontaktní čočky určenou výrobcem, správně čistit a chodit na pravidelné prohlídky.


jbc-alerg-pyly-2013-3_galerie-980

KONTAKTNÍ ČOČKY A ALERGICI

Jste silný alergik na prach a pyly? Máte období, kdy trpíte a ani farmaka nepomáhají?

Pak v tomto období vyměňte svoje měsíční kontaktní čočky za čočky 14 ti denní, ale úplně nejlepší jsou čočky jednodenní. Na nich se sice pyl usadí, ale pohodlně čočky po celodenním nošení vyhodíte a ráno máte čočky nové, nezanesené pyly. Zůstanete-li u měsíčních nebo 14 ti denních kontaktních čoček věnujte se více jejich čištění před uložením do pouzdra. Jak správně čistit kontaktní čočky v ruce, najdete v každé správné příručce. Do jedné dlaně si nalijte roztok na čištění kontaktních čoček a vložte kontaktní čočku. Ukazováčkem druhé ruky, kontaktní čočku mněte, tím se uvolní i částečky na čočce, které pouhé vložení do roztoku nevyčistí. Poté nalijte nový roztok do pouzdra až po rysku a čočky tam ponořte. Tímto máte připravené kontaktní čočky na nošení pro další den. Takové čištění byste měli praktikovat každý den. Takže pořádně čistit nebo mít jednodenní kontaktní čočky a nebudete si na očích nosit alergeny. Projevy alergie tím zase o něco snížíte.


SUCHÉ OKO

Trápí vás podrážděné suché oči? Tento problém pociťují lidé při dlouhodobé práci na počítači, v klimatizovaném prostředí nebo po laserové operaci očí. Je způsobené porušením slzného filmu, nedostatečné produkce slz nebo menší frekvencí mrkání. Tomuto problému se dá předejít očními kapkami. Přijďte se poradit, jaké oční kapky jsou vhodné právě pro vás, hlavně pokud nosíte kontaktní čočky.


MOHU V KONTAKTNÍCH ČOČKÁCH PŘESPAT?

Není-li zbytí a vy jste si zapomněli roztok na kontaktní čočky i s pouzdrem někde hodně daleko, pak výjimečně můžete v čočkách přespat. Je to lepší než pokud budete čočkám vymýšlet jiné alternativní uchování a že těch nápadů jsme už slyšeli.

Druhá možnost, kdy můžete v kontaktních čočkách přespat je, pokud jsou k tomu určené a po domluvě s odborníkem, který zkontroluje váš zdravotní stav očí a budete-li chodit na častější pravidelné prohlídky. Nezanedbávejte prohlídky, vždyť oči máte jen jedny.
Všechna práva vyhrazena / All rights reserved.