Brýlové čočky

ZABROUSÍME DIOPTRICKÉ BRÝLOVÉ ČOČKY

Vybrali jste si u nás brýle a chcete je proměnit v dioptrické?

Napište nám poptávku na formulář a nezapomeňte připsat:

  • název vybrané obruby
  • PD vzdálenost (je vzdálenost mezi středy pravého a levého oka)
  • dioptrické hodnoty pro pravé a levé oko

Obratem Vám pošleme nejvýhodnější cenovou nabídku s ohledem na Vaše dioptrie, ztenčení a povrchové úpravy.


NOVINKA - OCHRANA OČÍ PROTI MODRÉMU SVĚTLU


Modré světlo je vyzařováno laptopy, LED televizory, LED pásky, které jsou designéry umísťovány v blízkosti postelí, tablety a jiné. Výzkumy potvrdily, že modré světlo, které vyzařují tzv. LED světla, brzdí tvorbu melatoninu. Ten je důležitý pro spánek. Jelikož je mozek vystaven bílému světlu myslí si, že je den a citlivější jedinci mohou trpět poruchou spánku. Proto nabízíme brýlové čočky, které dokáží část modrého světla odfiltrovat a vy můžete spokojeně spát. Již od 1125 Kč / 1ks.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


1825631

Vyzkoušejte nové brýlové čočky pro řidiče na simulátoru, klikněte na obrázek níže.

road

Brýle pro řidiče NOvinka

Nové brýlové čočky EyeDrive jsou dělané pro každého, kdo chce mít kvalitnější vidění. Takové brýlové čočky neomezují zorné pole, jelikož jsou konstruovány tak, aby okrajové zkreslení bylo maximálně potlačené. Tím zajistí ostrý pohled, po celé ploše brýlové čočky.

Mnoho řidičů je za jízdy oslňováno xenonovými nebo LED světly protijedoucích vozidel. Nová úprava brýlových čoček redukuje oslnění a nepříjemné odrazy světel, jako např. pouliční osvětlení nebo odlesky od mokré vozovky.

Brýlové čočky EyeDrive jemně zvyšují kontrast a tím jsou příjemné na nošení nejen v noci, ale i ve dne. Můžete je nosit 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Brýlové čočky pro řidiče můžete mít také jako multifokální brýle.

  • Brýlové čočky doporučujeme do větších brýlových obrub, rádi Vám s výběrem pomůžeme.

Bolest oka

úlevové brýle – novinka

V době, kdy více pracujeme než odpočíváme, trpí i naše oči. Jsou-li unavené oči, trpí celé tělo. Jsme dříve unavení, trápí nás bolest hlavy a při dlouhodobé práci na blízko můžeme mít i rozostřené vidění. Víte, že více než 30 0000 x se oko musí přizpůsobit různým požadavkům na vidění? Relaxační brýlová skla byla vyvinutá pro celodenní nošení. Jsou vhodná pro lidi pracující na blízké vzdálenosti (učitelé, lékaři, grafici, studenti, architekti, manažeři, kuchaři, úředníci…), ale ještě nepotřebují jiné dioptrie na blízko. Doporučujeme pro lidi ve věku 20-40 let. Velmi je oceňují lidé s vyššími dioptriemi. Relaxační skla  mají nenápadně vybroušené dioptrie ve spodním dílu. To znamená, že při pohledu do blízka, kdy oční čočka změní svůj tvar, aby mohla zaostřit a oko se stočí na pozici úlevové dioptrie, dojde k mnohem rychlejšímu a pohodlnějšímu zaostření. Brýle zajistí uvolněné a relaxované vidění po celý den. Podporují přirozený pohyb očí při častém střídání pozorovacích vzdáleností.  Dopřejte svým očím komfort, jaký si zaslouží. Vždyť 80% okolních vjemů vnímáme očima. Již od 1700,- Kč / 1ks.
MULTIFOKÁLNÍ BRÝle

Multifokální neboli progresivní brýle jsou vhodné pro lidi od cca 40 let mající problém vidět zároveň na dálku a na blízko. Brýle mají plynule vybroušené zóny pro všechny vzdálenosti (dálka, střední vzdálenost, blízko). Můžete v nich číst knihu, pracovat na počítači, jít do divadla, napsat zprávu na mobilu, či si přečíst článek na tabletu. Střední vzdálenost je často opomíjena a přitom je velice důležitá. Je to ta vzdálenost, ve které pracujete na počítači nebo v obchodech čtete cenovky.  Hlavní výhodou je, že Vám stačí jen jedny brýle a nemusíte si pořizovat troje, pro vidění na všechny vzdálenosti. Již od 2470 Kč / 1ks.


Office – BRÝle NA POčítač

Brýle na počítač byli vyvinuté pro lidi ve věku 40+ pracující v kanceláři, proto bývají nazývány OFFICE,  ale uleví i při práci v dalších oborech, jako jsou redaktoři, hudebníci, zubaři, projektanti, grafici, architekti a učitelé. Počítač je v jiné vzdálenosti než dokumenty, které potřebujeme číst a pro každou vzdálenost potřebujeme jiné dioptrie. Tyto brýlové čočky jsou podle toho konstruované, mají vybroušené široké zóny na čtení a na počítač. Jejich vzhled je k nerozeznání od typických brýlových čoček. Nabízíme to nejlepší pro vidění na blízko, ať už např. na tablet, obrazovku počítače nebo klávesnici. Brýlové čočky mají velmi široká zorná pole a tím zajišťují pohodlné vidění bez únavy a bolesti krční páteře. již od 1300 kč / 1 ks.


kdreaderclear

Bifokální brýlové čočky

Bifokální brýlové čočky jsou předchůdcem multifokálních brýlových čoček. V brýlové čočce je zatavený díl pro dívání na blízko, ten způsobuje nepříjemný skok obrazu a nižší estetický vzhled čočky. V těchto čočkách chybí zóna pro pozorování střední vzdálenosti.


Porovnání multifokálních, office a bifokálních brýlí

Výhody x nevýhody Multifokální brýle Office brýle Bifokální brýle
Vzdálenost na dálku ano ne ano
Vzdálenost na počítač ano ano ne
Vzdálenost na čtení ano ano ano
Estetika estetické estetické neestetické


Víte, že si na vaše brýle můžete vybrat různé vrstvy?


Na brýlová skla se můžete vybrat z široké škály funkčních vrstev. Nejznámější je antireflexní vrstva. V létě jsou hodně oblíbené barevné a zrcadlové vrstvy. A pro práci na počítači oceníte Blue Filtr proti modrému záření. Vrstvy se neustále zdokonalují a proto jsme pro vás připravili přehled těch známých i neznámých.


Antireflexní vrstva

Antireflexní vrstva zvyšuje propustnost světla brýlovou čočkou  tak, že eliminuje nepříjemné odlesky odražených od brýlových čoček. Díky tomu je vaše vidění příjemnější, čistší a snižuje únavu očí. Tyto odlesky jsou nebezpečné v noci, kdy jejich vlivem může dojít k oslnění od umělých zdrojů světla. Aby byly vaše čočky bez nepříjemných odlesků volte vždy brýlové čočky s antireflexní úpravou. Jelikož se technologie neustále vyvíjí, máme i my pro vás novinky v antireflexních vrstvách, které jsou stabilnější, odolnější, kvalitnější a s novými funkcemi.


Nová Antireflexní vrstva 100% ochrana před UV paprsky

Nové generace antireflexních úprav např. OMEGA MAX přináší kompletní ochranu vašich očí a brýlových čoček díky inovativním technologiím. Brýlové čočky jsou perfektně chráněné a tím se prodlužuje jejich životnost díky jejich extrémní odolnosti proti oděru. UV filtr je nanesen z vnější i vnitřní strany brýlového skla, tudíž je 2x účinnější než u klasických brýlových skel! Antistatický povrch pro brýle bez prachu a nečistot. Extrémně hladký povrch zajišťuje hydrofobní úprava, proto lze lépe čistit a při dešti se kapky vody neusazují na skle. 


  


     

COLORMATIC IQ 2 sun – sluneční brýle, které se Vám přizpůsobí

Colormatic IQ 2 SUN jsou sluneční brýlové čočky vyvinuté pro outdoorové aktivity. Její výchozí zabarvení je 40-55% a dle světelných podmínek se zabarvují až do 90% na přímém slunci.  Obsahují 100% UV ochranu až do 400nm. Tato brýlová čočka, stejně jako Drivewear, není nikdy čirá. Ocení jí lidé trpící světloplachostí a lidé často vyskytující se ve slunečném prostředí (sportovci, řidiči, námořníci, …). Colormatic IQ2 SUN jsou skvělou volbou pro Vaše sluneční brýle. Vybrat si můžete ze tří módních barev a tří barev podtrhující kontrast, ty ocení hlavně řidiči, sportovci a golfisté.


1523451

BAREVNÉ VRSTVY PROTI SLUNCI NEBO JAKO MÓDA

Pokud chcete mít dioptrické brýle, které nikdo na první pohled nerozezná od slunečních a zároveň vás ochrání proti UV záření, pak není nic jednoduššího než přijít k nám. Vybereme vhodné brýle, do kterých si vyberete barvu a procento zabarvení. Na výběr je ze široké škály černých, hnědých, zelených, modrých, oranžových, růžových, žlutých a jiných barev.  Nabízíme vám také barevné úpravy zvyšující kontrast nebo s módní zrcadlovou úpravou.


Rodenstock_ProAct_R3272A

INFRAČERVENÉMU ZÁŘENÍ

Nejnovější inovace nabízí ochranu proti infračervenému (tepelnému) záření. Toto záření nevidíme, ale cítíme. Nachází se v pásmu 780 nm. Ochranu Vám poskytne červená polozrcadlová vrstva Red Sun 2 na Vašich, která vypadá nejenom módně, ale zároveň chrání oči tím, že snižuje tepelné namáhání očí způsobené infračerveným zářením. Tato polozrcadlová vrstva poskytuje 100% UV ochranu i na zadní ploše čočky. Speciální filtr snižuje únavu očí, oslnění a zvyšuje pozornost. Nanáší se na výrobní ztenčené brýlové čočky se zabarvením nad 75% nebo samozabarvováním Colormatic IQ 2 SUN. Příplatek na tuto vrstvu činí 1.325 Kč/1ks. Mějte na brýlích červené zrcadlovky s funkcí.

Kombinace Red SUN a IQ SUN není vhodné pro řízení motorových vozidel.

PROTI MODRÉMU SVĚTLU

Modré světlo je vyzařováno laptopy, LED televizory, LED pásky, které jsou designéry umísťovány v blízkosti postelí, tablety a jiné. Výzkumy potvrdily, že modré světlo, které vyzařují tzv. LED světla, brzdí tvorbu melatoninu. Ten je důležitý pro spánek. Jelikož je mozek vystaven bílému světlu myslí si, že je den a citlivější jedinci mohou trpět poruchou spánku. Proto nabízíme brýlové čočky, které dokáží část modrého světla odfiltrovat a vy můžete spokojeně spát. Solitaire Protect Balance 2.


DRIVEWEAR 

Drivewear brýlové čočky fungují na principu samozabarvovacích. Jsou ideální pro outdoorové aktivity jako je řízení auta, rybaření, cyklistika, lyžování a jiné. Jejich zabarvení se pohybuje v rozmezí 50-85%. Je-li počasí zatažené mraky, Drivewear se odbarví do barvy zvyšující kontrast. Naopak je-li ostré slunce zabarví se tmavě hnědě, aby uchránili oči před oslněním. Výhodou těchto brýlových čoček je polarizovaná vrstva, která současně vyruší nepříjemné paprsky. Více informací… 


SAMOZABARVOVACÍ BRÝLE

Samozabarvovací brýlová skla se zabarvují podle intenzity UV záření. V místnosti zůstávají čiré a venku se zabarví do hnědé, šedé nebo zelené Vámi zvolené barvy. Kvalitní UV filtr je samozřejmostí.


zrcadlo3-page-001--1024x870

ZRCADLOVÁ VRSTVA

AKCE NEKONČÍ

Zrcadlové brýlové čočky do +/-5,0 dioptrií, s antireflexem, tvrzením, 100% UV ochranou, v plastovém materiálu jen za 990 Kč/1ks. Na výběr je ze 6 ti barev. 

Zrcadlová vrstva má nejen estetický význam, ale i funkční. Přes zrcadlovou vrstvu není vidět do očí. Zároveň slouží jako blokátor UV záření a snižuje propustnost slunečního záření do oka. Nanáší se většinou na tmavé sluneční brýlové čočky. Můžete vybírat z různých barev od zelené, modré, žluté, červené po bronzovou, stříbrnou a fialovou.


1523423

POLARIZAČNÍ VRSTVA

Polarizační brýle jsou konstruovány tak, aby vyrušily nepříjemné odlesky, které vznikají odrazem světla od rovných ploch, např. od vodní hladiny. Proto jsou velmi oblíbené u rybářů. Řidiče aut již neoslňuje sluníčko odražené od ostatních aut a silnice. V dnešní době již není problém vyrobit dioptrické polarizační čočky. Jejich zabarvení se pohybuje dle výběru mezi 75-85 % zabarvení. Na výběr je ze tří barev hnědá, šedá, zelená.


Všechna práva vyhrazena / All rights reserved.